Alex Pettyfer

Alexander Richard Pettyfer

7,7
7 274 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alex Pettyfer

Czy ktoś czytał te książki? I czy jestem jedyną osobą, która wyobraża sobie Alexa w roli Shanea? Jeśli zrobią wersję filmową, to koniecznie muszą obsadzić go w tej roli :)

Queen_J

Ja czytałam i zgadzam się Alex jest gorący - tak samo jak Shane , ale Shane miał brązowe włosy ;)

Kaami

Faktycznie byłby do tej roli idealny.

drlilymoscovitz

Moim zdaniem alex musiałby spooooro przypakować, wydaje mi się za mizerny jak na Shane'a, ogarnać i przefarbować włosy... eh. na pewno są lepsi aktorzy do tej roli :)

drlilymoscovitz

Mam prośbę... mógłby mi ktoś napisać mniej więcej o czym to jest... :) nie od razu wypracowanie ale chociaż KILKA(naście) zdań :) zachęcić do czytania :)

zgadnij_kto

a samym początku książki poznajemy główną bohaterkę, Claire. Jest pokazana jako szara myszka, nad którą pastwi się Monica i jej świta. Dziewczyna "spada" ze schodów, co motywuje ją do wyprowadzki z akademiku. Dzięki temu poznaje wspaniałych ludzi, u których zamieszka. Dom Glassów jest niezwykły, przypomina jeden z tych starych, wiktoriańskich domów. Poznaje tam Michaela, niezwykłego i tajemniczego właściciela domu, Eve - jedyną w mieście gotkę i Shana. Ta wyprowadzka przynosi wiele kłopotów, Claire jest poszukiwana przez policję, a na dodatek została upatrzona przez jednego z wampirów. Shane jest jednym z nielicznych, którzy zdołali opuścić Morganville, a zrobił to wraz ze śmiercią młodszej siostry w pożarze domu. Claire jest właśnie w tym samym wieku, w którym byłaby jego siostra, dlatego zaczyna się nią opiekować i czuje się za nią odpowiedzialny. To powoduje jego układ z owym wampirem, który zagraża jej przyjaciółce. Jego współlokatorowie postanawiają jakoś mu pomóc, by nie doszło do najgorszego. Eve opowiada o dziwnej książce, której od wielu lat poszukują wampiry. Claire postanawia ją sfałszować, jednak przyszłe wydarzenia uniemożliwiają jej to. Czy znajdzie książkę? Jak poradzą sobie z niebezpiecznym wampirem?

Straaaasznie polecam tą serię:)

justynaa95

Dzięki wielkie za opis. Jak tylko znajdę czas to na pewno po to sięgnę :o)

justynaa95

chyba pożrę tę książkę w całości bo gdy tylko przeczytałam opis poczułam aromat fantastycznej treści :)

Kaami

włosy można przefarbować, albo peruke założyć

Kaami

Alex też w realu ma brązowe włosy, tylko farbuje na blond.

Kaami

Ja jak czytałam książkę, to mimo wszystko Shane ukazywał mi się jako blondyn. Ale mimo opisu postaci w książkach, w serialach często są oni zupełnie inni. Tak jest na przykład z wiekszością osób w Pamiętnikach Wampirów.

Kaami

Cześć. Jestem tu nowa. Obecnie czytam 8 Księgę Wampirów z Morganville i uważam, że jest ona wspaniałą serią. Szczerze mówiąc to ( Nie wiem jak wy ) ale ja czasami mam takie momenty, że chciała bym mieć takie życie jak główna bohaterka czyli Claire i mieć takich wspaniałych przyjaciół jak i chłopaka. Nieraz też podczas czytania przy opisywaniu nie których scen np. Kiedy Magnus skręcił Claire kark to płakałam. Nie mogę się doczekać aż całą serie puszczą u nas na pewno bym obejrzała. :)
Uważam, że jest to nawet lepsze od Zmierzchu

Queen_J

Czytałam nieziemska ksiażka. I także uważam że Alex nadałby się na shanea. Bardzo podobnie go sobie wyobrażałam także totalnie się zgadzam. no ewentulanie Aaron Johnson. ;D Uwielbiam książki chciałabym zobaczyć wersje filmową.

fraantic

Na Shane'a? Chyba raczej na Michaela. Przecież to Michael był blondynem i w ogóle... Na Shane'a mi pasuje Garrett Hedlund w stylizacji z filmu "Czterej Bracia". Gdyby kiedyś postanowili przenieść książki na ekrany i byłaby szansa, by tych dwóch panów znalazło się w produkcji... Byłabym wniebowzięta. Ale cóż, marzenia :)

Mimoza_18

Zgadzam się w 100%. On pasuje ale na Michaela, te blond włosy.

użytkownik usunięty
Mimoza_18

Całkowicie zgadzam się z opinią @Mimoza_18! Pettyfer byłby idealny w roli Michael'a Glass'a, natomiast nei widzę go raczej w roli Shane'a...

Mimoza_18

Książka genialna. Ale Alex jako Shane? Już w książce jego wygląd jest dokładnie opisany, a nie sadze, by przy ekranizacji producenci aż tak zmienili jego wygląd. Chociaż wszystko jest możliwe, widać to chociażby w przypadku "Pamiętników Wampirów" i Eleny. Za to w pełni zgadzam się, że Alex byłby idealny na Miacheala. To byłoby wspaniałe.

użytkownik usunięty
Ann11000

Jednak, jak sama słusznie zauważyłaś, z producentami nigdy nic nie wiadomo, a wspomniany przez Ciebie przykład Eleny jest idealny, by to zilustrować! Przeczytałam serię " Pamiętniki Wampirów " na długo zanim zostałą zekranizowana i kiedy zobaczyłam pierwsze zwiastuny, tak mnie zirytowało to, że wszystko zostało pozmieniane, że dotąd mam uraz i nie obejrzałam jeszcze ani jednego odcinka serialu w całości!

Też byłam rozczarowana tymi zmianami, których dokonali producenci w PW. Postanowiłam sobie, że nie obejrzę tego. W tamtym roku przełamałam się i serial pozytywnie mnie zaskoczył. Chociaż mam wrażenie, że to zupełnie inna historia.

użytkownik usunięty
Ann11000

Taaaak, oglądałam jakieś tam fragmenty PW, ale... Nie mogę się pogodzić z tym, że tak zmienili fabułę, wygląd Eleny itd. Wielu ludzi się tym zachwyca i gdybym nie czytała książki, też pewnie bym była zadowolona, ale... Czytałam. I może w tym tkwi problem.

Ann11000

Aaron jest za słodki xD, a Alex umiałby zagrać Shane'a, który jest bezczelny... Chciałabym go zobaczyć w tej roli, a książkę polecam...

Mimoza_18

Garrett Hedlund jako Shane, mi pasuje, mniej więcej tak sobie go wyobrażam,

co do Pamiętników Wampirów, najpierw zaczęłam oglądać serial, dopiero później dowiedziałam się, że powstał na podstawie książki i przeczytałam 3 pierwsze części i może jakbym nie oglądała serialu, to książka byłaby o niebo lepsza, a tak nawet nie chcę porównywać,
zupełnie książka i serial różnią się, ale to dobrze ;), nie miałoby sensu ekranizować każdy szczegół,
książka dobra jest, a serial genialny ;D

Queen_J

Właśnie, Alex bardziej pasuje do Michaela...
słodki jest x3

Queen_J

Ja czytałam i słyszałam że mają zrobić ekranizacje tego filmu i Alex będzie w nim grał ale nie jako Shane tylko jako Michael

Queen_J

hm.. znacie może coś takiego jak trylogia "The Mortal Instruments"? (jak nie to wygógluj) Tam też był proponowany do roli Jace'a, rozmawiano z nim, ale jak się okazało odmówił. Dlaczego? Alex nie chce już grać w filmach dla młodzieży. Myślę, że raczej tutaj też nie zagra ; / Pozdro ;D

pyza_b

Mogę zapytać: czy są potwierdzone informacje o ekranizacji??? Czytam od początku Wampiry i od samego początku gdzieś pojawiały się takie niepotwierdzone informacje. Macie pewność? Może ktoś mi podesłać link do oficjalnej informacji? Jeśli nie, to są czyste spekulacje i marzenia. Z tego powodu nie możemy zakładać, że Alex tam nie zagra. Nie wydaje mi się żeby on nie chciał grać w tego typu filmach. W końcu w swoim dorobku ma już parę produkcji tego typu ( "Wild Child", "Beastly" czy "I am number four"). Może ta czy inna rola mu nie pasowała, miał inne zobowiązania, nie mógł dogadać się z producentami lub zaproponowano mu za mała gaże? Powodów mogą być miliony.
Co do ekranizacji "Miasta kości" to gdzieś czytałam, że taka była decyzja producentów. Poza tym mnie osobiście strasznie zdenerwowała autorka tej serii, Cassandra Clare, która zachwyciła się tym nowym aktorem, choć wcześniej mówiła, że nie wyobraża sobie nikogo poza Alexem i z myślą o nim pisała rolę Jace'a. Jak tak można? ; / Przepraszam za tą dygresję, ale jestem z tego powodu strasznie zirytowana, zdenerwowana, sfrustrowana i po prostu wściekła. Nikt nie nadaje się do tej roli bardziej niż Alex.

Ann11000

co do ekranizacji to napisałam dawno temu do Rachel Caine < znalazłam maila na jej oficjalnej stronie) i taką dostałam odpowiedź:

" We are hopeful about a film; there is a producer in England working on it, but I can't tell you whether or not it will happen! We just hope. "

coconutP

Ja też mam taką nadzieję ;D

Ann11000

Czytałam że książka jest już filmowana.

Ann11000

T5aa. Niedawno czytałam, że Cassie miała spotkanie z nowym producentem i że on już gadał z Jimmy'im i Lily, i że on ich KOCHA. Ludzie - to jest jakaś paranoja...Przecież ten facet na Mieście Kości to był Alex - dosłownie. A teraz jakaś pseudo imitacja czego zagra rolę Jaca?

Cassie93

treśćhttp://www.filmweb.pl/serial/Morganville%3A+The+Series-2014-713393

Ann11000

Na pewno są wykupione już prawa do filmowania.

użytkownik usunięty
pyza_b

Nic dziwnego, w końcu ile można grać z nastolatka z High School?

Jestem w szoku... Michael był blondynem? Przez całą serię wyobrażałam go sobie jako bruneta a Shane'a jako blondyna, trochę przypakowanego (mięśnie się zgadzają)... Jak ja czytałam te książki? Całe moje wyobrażenie o Vampirach z M. legło w gruzach... -płacze żałośnie-

Teraz, kiedy w końcu prawda do mnie dotarła myślę, że Alex może zagrać Michael'a. Chociaż chyba już zawsze Michael będzie dla mnie brunetem a Shane blondynem.... <3

aneant89

ej a co sadzicie na temat ekranizacji Wampirow? JA BYŁABYM ZDJECYDOWANIA ZA! <3

aneant89

emmm ? Wampirów z Morganville, of coure yes, myślałam, że każdy jest za, chyba, że o inne wampiry ci chodzi o.0 xd
ja też myślałam że Michael jest brunetem, ale blondynem też może być, teraz jakoś zaczynam to sobie przyswajać xd, ale samo imię Michael pasuje mi do bruneta, nie wiem dlaczego, tak Alex musi być Michaelem xd Shane'a wyobrażałam sobie jako bruneta ;D

Paulina_179

Zupełnie zapomniałam o tym temacie. Nie przeczytałam wszystkich części. Skończyłam na tym jak ten szalony wampir wziął próbkę krwi tego szychy ojca wszystkich wampirów. Pamiętasz może , która to była część? Z chęcią bym wróciła do lektury. Co do ekranizacji to jak najbardziej jestem za. Ciekawe co z tego będzie ...

aneant89

dawno już czytałam, niestety nie pamiętam

Paulina_179

No ja wlasnie tez nie pamietam. A chcialabym zaczac czytac tam gdzie skonczylam. Jak sobie przypomnisz to daj znac na priv.

aneant89

Coś znalazłam, Bishop pojawił się w 4 części, a więc jestem na 80% pewna, że chodzi o tą część,
a więc ''Maskarada szaleńców''

aneant89

a więc tutaj masz coś http://zapytaj.onet.pl/Category/002,001/2,25473211,Wampiry_z_Morganville_Ktora_t o_czesc_.html

Paulina_179

Dzieki, dzięki ;) Jak zwykle można na filmwebowiczów liczyć.

Queen_J

Ja też uwielbiam te książkę. Serial podobno już powstaje, trzeba mieć nadzieję że jak najszybciej pojawi się w Polsce.

kathrina357

o mój boże! chyba żartujesz, że powstaje :DDD jaaaa! zajebiście by było! chociaż chyba bym film wolała ;D

Queen_J

Gdzieś czytałam, że prawa do sfilmowania powieści zostały wykupione i serial już powstaje.

kathrina357

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/113806/wampiry-z-morganville-ksiega-6-pojedynek omg, tam coś jest napisane o tym! ;D

Queen_J

i cytując zdanie na odwrocie książki (3 księgi): "Brytyjska wytwórnia filmowa kupiła prawa do sfilmowania cyklu wydawanego już w kilkunastu krajach". podkreślam że już jest 7 księga wiec trochę im schodzi to kręcenie... ;>

Queen_J

Na wszystkich księgach jest napisane, że prawa do sfilmowania książek zostały już wykupione. Ja tylko zastanawiam się czy to będzie film czy serial, ale bardziej obstawiam na serial bo na film jest tego za dużo.

kathrina357

mam obawy że jeśli to będzie serial to wszystko pozmieniają tak jak w Pamiętnikach wampirów :/

Queen_J

Ale w Pamiętnikach Wampirów ta zmiana wyszła serialowi na dobre. Książka jest kompletnie pokręcona.

kathrina357

to akurat prawda ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones