Ed Speleers

Edward John Speleers

6,8
1 852 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ed Speleers

Powiem tak: wiele obejzalem filmow tez ze smokami itd ale ten mi sie spodobal najbardziej czekam na kolejne czesci eragona :D Nie wiem jaki jest orginalny polski dubling ale ten co mam na plycie to mi sie podobal glos smoczycy :D Czy wie ktos z was czy ci aktozy beda grali w nastepnych odcinakch i kiedy one beda bo nie moge sie doczekac :)

boxan

No mi się film Eragon podobal :) Aktorzy zapewne będą ci sami... najważniejsze żeby nie zmienili odtwórców ról Murtagha, Aryi i Eragona... bo tak główne postaci zmieniac to by było ne halo :/ (co prawda w filmie Murtagh nie byl główny ale w ksiażce tak!) więc wiadomo ;)

boxan

Jezeli ten film z 'opierzonym smokiem' ci sie spodobal najbardziej to nie wydaje mi sie zebys widzial wiele takich filmow... totalne skrzywdzenie ksiazki, ze-na-da

K0rni

Po części się zgadzam. Gdybym nie znała książki powiedziałabym , że ekranizacja całkiem mi się spodobała. Niestety film przerażająco nie przypomina historii opisanej w książce.

boxan

O książce nie słyszałam jakiś rewelacyjnych opinii, a o filmie czytałam, że jeszcze od niej gorszy... Ja filmu jeszcze nie widziałam, na razie czytam książkę i muszę powiedzieć, że mi się mimo wszystko podoba:)

Eruaniel

Film obejrzałem jako pierwszy, i szczerze mówiąc spodobał mi się, chodź zawiodłem sie jego DŁUGOŚCIĄ...

Wielu ludzi nie lubi filmy gdyż opowiada prawie całkiem co innego niż książka, tak jak to widzimy w coraz to nowszych i coraz to gorszych częściach Harrego Pottera. Przekręcają co się da, myśląc że wyjdzie to ekranizacji na dobre, niestety tak nie jest...


Co do aktora - Nie mam nic do zarzucenia - po za tym że po skojarzeniu Eragona z imieniem Edward.. chce mi się śmiać :)

boxan

ja po prostu mogłabym ogląda ć ten film ciągle

rozilla

ludzie nei załamujcie mnie to jest najgorsza ekranizacja jaka widzialem...

K0rni

O gustach się nie dyskutuje, jeśli jeszcze tego nie rozumiesz widocznie nie dorosłeś do SUBIEKTYWNEGO oceniania filmów.

K0rni

Najgorsza ekranizacja?! toś mało widziała wierz mi na słowo są dużo gorsze choć ta wybitna niestety niebyła ale smoczyca mi się bardzo podobała.

boxan

kolejny 'odcinek' to najstarszy a film jest po prostu parodią książki nie ma sie czym zachwycac aczkolwiek jest to mój ulubiony film ale nie ma poruwnania miedzy nim a książką

boxan

Mi się mimo wszystko podobał! Nie był zły... czasem sie denerwowałam.. ale oglądając go to przyjemność. Nie rozumien tylko tego, ze jak ktoś napisze, że film mu się podobał.. to zaraz na niego naskakują, że "ten film to dno", "Nie załamujcie mnie" śmieszą mnie takie wypowiedzi, bo chyba, każdy ma prawo wypowiedzieć się na dany film.. mam rację?
Pozdrawiam^^

lyra18

Ja oglądałam film jakis tydzien po przeczytaniu książki. Niektórzy mówia że to szmira bo pominieto wiele watków - nawet tak jest lepiej. Niektóre sceny w książce mnie przynudzały w filmie zostaly one usuniete i jest ok. Niektórzy czepiaja sie Saphiry z piórami. Sa różne gatunki smoków. No w ksiązce faktycznie bylo podkreslane to że Saphira ma błony, ale reżyser może zmieniac co chce. Ci co tego nie rozumieja to niech cofną sie do młodszych klas dokładnie do lekcji o filmach i sie ich nauczą na pamięć!Ja chce zobaczyc Najstarszego. To że Eragon według niektórych się nie udal to nie znaczy że najstarszy też będzie dnem. Mnie tez wkurzają tacy ludzie jakich opisał przedpiszący. Gustów sie nie krytykuje i nie narzuca, a ci co im sie Eragon nie podobal to niech nie piszą jakiś obrażliwych docinków do tych co im się film podobał. Każdy może miec swoje racje.

emat

"Niektórzy czepiaja sie Saphiry z piórami. Sa różne gatunki smoków. No w ksiązce faktycznie bylo podkreslane to że Saphira ma błony, ale reżyser może zmieniac co chce."

Tak, jasne, reżyser dowodzi, on zmienia to, co chce. Tylko po jaką cholerę on się zabiera do filmu, którego w efekcie po jego robocie z książką łączą imiona bohaterów i tytuł? Zabiera się do ekranizacji, niech robi porządnie, chce pokazać jakie ma ego i kto tu rządzi, niech robi filmy niskobudżetowe, byle nie na podstawie książek.

Bez poważania.

lyra18

"Nie rozumien tylko tego, ze jak ktoś napisze, że film mu się podobał.. to zaraz na niego naskakują, że "ten film to dno", "Nie załamujcie mnie" śmieszą mnie takie wypowiedzi, bo chyba, każdy ma prawo wypowiedzieć się na dany film.. mam rację?"

A więc, według Twojego zdania, osoby wypowiadające się negatywnie też mają do tego prawo, czyż nie?

michu_zama

owszem, mają prawo ale mogą to zrobić elegancko, że się tak wyrażę, np: "A mnie się film nie podobał, bo..." i tu wymieniasz powody. Nie rozumiem ludzi, którzy naskakują na innych tylko dlatego, że mają inne zdanie. W każdym człowieku powinno być zakorzenione coś o tak wymyślnej nazwie, jak kultura. Przez duże K. W 99,99% przypadków nie obrażam ludzi na forum, jak na razie zdarzyło mi się sprzeczać tylko z jedną taką kretynką, do której nic nie docierało, na szczęście nie na tym forum.

boxan

o wiele bardziej podobała mi się książka, ale na film też nie narzekam ;). To prawda, bardzo wiele wątków pominęli, ale trzeba przyznać, że książka do najkrótszych nie należała... Bardzo trudno byłoby tu sfilmować ją w 100 procentach. A na następną część czekam już z niecierpliwością...

boxan

mi też się strasznie podobał, oglądałam go 2 razy pod rząd z płyty + w kinie + w TV był niedawno nawet :D

udia

Film kiepski, książka znośna. Lubię fantastykę, elfy i tego typu klimaty ale Eragon jakąś wybitną powieścią nie jest. :)

hammon

Zgadzam się.
Książka taka se - nic specjalnego, ale ujdzie w tłoku;)
Za to film fatalny wręcz. Niestety.
Nikt się tam nie popisał - nawet, o wstydzie - Irons - wyśmienity aktor, a zaliczył wtopę nieziemską...
W ogóle mnie nie przekonał w swej roli.

WhiteDemon

Książka, moim zdaniem, rewelacja. Niesamowicie napisana, z lekkością. Natomiast film? Mało ważne, czy jest genialna gra aktorska, której nie ma, czy cokolwiek innego- JAK MOŻNA POMINĄĆ TAK PODSTAWOWE INFO, jak np fakt, że Arya jest elfem? albo wywalenie połowy postaci? A fe. Film jest nieporozumieniem.

boxan

film jest porazka i nie bedzie nastepnych czesci

scorwojtek

Popieram przedmówce. Film jest żałosny, kompromituje jedynie fantasy, pociąga wraz ze sobą w otchłań, na której dnie znajduje się kicz w całej swej okazałości. Książka, choć arcydziełem nie jest, trzyma bardzo dobry poziom. Polecam przeczytać ją, aniżeli tracić czas na ten bezsensowny film. 3/10.

boxan

Popieram. Film do książki poniżej poziomu. Aktorstwo tez raczej marne, może nie Jeremy Irons bo on akurat poradził sobie świetnie. Okrojona fabula, dalszych części nie będzie bo nie zgodzili się na to np. fani oryginału. Porażka totalna, jeżeli chodzi o ekranizację.

boxan

Tak. Czytałam książkę i jak każdy fan "Eragona" właśnie jako książki po prostu nie mogę patrzeć na ten film. Jedyne role, które mi tu pasowały to Brom i Arya. Po prostu żenada! Dałam 2/10 .

boxan

Mnie się nie podobał. Najgorsza ekranizacja jaką widziałem.
-Gra głównego bohatera beznadziejna moim zdaniem
-Pełno pozamienianych momentów
- Idiotyczne sceny np. przemiana Saphiry w dorosłą smoczycę lub Raazakowie jak jakieś małpy...
- kiepski polski dubbing
-beznadziejny humor- wymuszony w kilku momentach

Ogólnie to dałem 4/10 głównie ze względu na J. Ironsa. Największym minusem filmu jest właśnie Ed Speleers. Pogrzebany potencjał jaki dawała książka.

boxan

nie będzie więcej części

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones