Alex Pettyfer

Alexander Richard Pettyfer

7,7
7 285 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alex Pettyfer

Obserwuję Alexa od jakiegoś czasu i uważam, że byłby idealny do roli Edwarda w "Zmierzchu". Moim zdaniem bardziej pasuje do określenia "młody bóg", niż Pattinson (choćby tu http://i40.tinypic.com/2dlsyed.jpg). Gdyby to on zagrał Edwarda, na pewno dużo chętniej sięgnęłabym po film, a tak, oglądam raczej z obowiązku (z racji ponad piętnastoletniego zainteresowania wampiryzmem staram się być na bieżąco z tym, co ukazuje się na rynku). Szkoda.

eveline_v

Na Edwarda mi nie pasuje. Ale do określenia "młody bóg" tak...

eveline_v

W sumie to byłby fajnym Edwardem ... Ale gdyby nie był blondynem i jakby był bardziej "mroczny" czy coś w tym rodzaju .

Bells97

Patinson to porażka a Alex w ciemnych włosach w sam raz ale tez przy innej aktorce bo na pewno nie przy Kristen...

eveline_v

nie jestem jakimś sytym fanem Zmierzchu, ale lubię go. Uważam że nie bardzo on pasuje na Edwarda, zbyt mało mroczny jak ktoś wspomniał, mniej męski ekhm ;) i za wąska postura, chudziutki chłopaczek jest.

vector1996

Fakt, bardziej pasuje na Elfa niż Wampira;) Ale Patinson w tej roli to też porażka swoją drogą:]

eveline_v

Noo...Pattinson jest wielką, ogromną porażką i nieporozumieniem. Co kolejna część to pojawia się coraz bardziej brzydki i w ogóle nie ciekawy. Alex raczej nie pasuje na Edzia ale "młodym bogiem" to on jest z całą pewnością.

Maryy

:D

Maryy

zgadzam się. PAttinson piękny w 1 części był. W drugiej wyglądał brzydko, na zwiastunach do 3 części też wygląda lipnie.. a Alex <33 uch lovelove.

nightmarrry

bo oni tak "lipnie" Pattisona charakteryzują. Ja tam wcale jego edwardowego wyglądu nie lubie, tylko takiego normalnego. A Alex och... <brak słów>

Maryy

Z całym szacunkiem ale to Ty jesteś wielką porażką skoro tak uważasz. Pattinson jest boski w roli Edwarda, zresztą głównie dzięki niemu ten film ma tak duży popyt i cieszy się tak dużą popularnością. Nie wiem gdzie Wy macie oczy ale na pewno nie tak gdzie być powinny. Ja uwielbiam zmierzch i uważam, że Edward jako wampir a nie jakiś lowelas jakim Go najwyraźniej chcecie widzieć, jest jako postać którą gra dobrze ucharakteryzowany, nieziemsko przystojny i jak to wampir mroczny ale mimo to romantyczny i słodki.

uwieziona

Ja bym powiedziała, że to raczej Pattison ma takie powodzenie dzięki temu, że gra w tym filmie. "Zmierzch" był murowanym hitem jeszcze zanim dobrze zabrano się za pisanie scenariusza. Ktokolwiek by w nim nie zagrał, dla wielu nastolatek stałby się bożyszczem (a dla wielu innych kompletną pomyłką...)

eveline_v

No wiesz, osobiście mi się w głowie nie mieści, jak ktoś może być aż tak patologicznie konformistyczny, żeby pokochać jak piszesz każdego w tej roli. Do każdego podchodzić się powinno indywidualnie, ale świata nie zmienisz. Osobiście uważam, że Pattinson jak już zresztą poniżej napisałam zagrał świetnie swoją rolę i ciężko tu o kogoś odpowiedniejszego do niej moim zdaniem.

uwieziona

Pattison nieziemsko przystojny? On jest brzydki. Skoro w książce jest napisane, że Edward jest bóstwem powinni byli wrzucić na ekrany półboga a nie kogoś takiego... Zwykłego.

Killall

Nie wiem, jakie masz problemy w związku z tym tematem, ale nie mnie to oceniać. Wg mnie jest bardzo przystojny i tyle. Wg Ciebie nie i ok. Swoją rolę zagrał świetnie i za to Go głównie cenię. Tyle. Jakby na "ekrany wrzucili półboga" to i tak spora część ludzi by uważała tak jak Ty teraz, więc z jakiej racji coś zmieniać? Powody powinny być dużo mniej subiektywne.

eveline_v

Pattinson jest ok w roli Edzia ... ale to prawda że w pierwszej części sagi był najładniejszy ... :D

Bells97

Pierwsza część zmierzchu była najlepsza bo był na nią konkretny pomysł i reżyserka go miała. produkcja zamiast się jej trzymać wolała ją zwolnić i jak najszybciej natrzepać sporo kasy i to się odbiło na jakości filmu.

eveline_v

jeśli już wampir....to WAMPIR LESTAT....zdecydowanie bardziej by pasował!!

munir80

Zgadzam się w 100 % :) ;)

eveline_v

Nie ma co się martwić, że Alex nie jest Edwardem... Z tego co czytałam, zagra Daniela Grigori w ekranizacji "Upadłych" Lauren Kate ;)
Jestem właśnie po lekturze, pasuje mi do tej roli. Polecam książkę!

Mademoiselle

Ooooo a gdzie znalazłaś tą informację?;D Byłoby super, mi też pasuje do tej roli, a książki znam i naprawdę lubię,są świetne;) Jeszcze jakby zagrał Jace'a w Mieście Kości i Peetę w Igrzyskach Śmierci, to już bym była przeszczęśliwa całkowicie;P

Ava713

Jeśli chodzi o Jace'a w Mieście Kości to mam WIELKĄ nadzieję że go w niej obsadzą (i że on sam ją przyjmie). Nie wyobrażam sobie nikogo innego. Co do Clary to już obsadzili Lily Collins.

Co do UPADŁYCH to jest potwierdzona informacja??????? Super by było. Czytam właśnie drugą część "Torment".

Obu ról na pewno nie przyjmie...szkoda.

zgadnij_kto

Ja też mam nadzieję że będzie w mieście kości.
Wiadomo kiedy będzie kręcone?

katherine17

Nie, ale jako rok premiery podają 2012, więc za jakieś kilka miesięcy powinni zacząć pewnie;P

zgadnij_kto

Nie wiem czy jest to w jakiś sposób potwierdzone, czy tylko pobożne życzenia fanek (i fanów) Alexa ;) ale na wielu forach etc. jest liderem do roli Daniela.
podaję przykład
http://www.youtube.com/watch?v=KSLZUzOx-Yc

Ava713

@ Ava713
Niestety rola Jace'a jest już obsadzona i zagra ją Jamie Campbell Bower.

@ Mademoiselle
Prawdopodobnie nie ma oficjalnego potwierdzenia, że zagra w filmie Fallen. Filmiki są sklecane, że tak powiem przez fanów którzy chcieli by go widzieć w tym filmie. IMDB nie podaje, żadnego źródła, że Alex ma tam grać a i na jego głównej stronie ani w sieci nic nie znalazłam :)

Mademoiselle

Więc oni kręcą te książki? Czytałam na razie 1 i według mnie jest szczerze trochę dziwna (pogmatwana), ale zobaczę jak będzie z 2. Ja bym go jeszcze widziała w Błękitnokrwistych w roli jednego z tych bliźniaków (nie pamiętam jak on tam miał) ale na początku mi się te książki podobały, ale teraz zrobiła się głupia fabuła, zwłaszcza, że miałam nadzieję, że ona będzie z tym swoim zausznikiem :( A tak na serio to nie wiem czemu, ale ja go widzę w ekranizacjach wszystkich fajnych książek, które przeczytałam i w "Szeptem" i w "Błękitnokrwistych" i w "Upadli" i w "Beastly" i nie wiem jeszcze gdzie ;) A swoją drogą słyszałam o "Mieście Kości" ale jakoś mnie nie zachęca do czytania, a ja czytam tylko książki, które mnie czymś zainteresują (sięgnęłam po "Szeptem" bo powaliła mnie okładka, "Beastly" bo chciałam poczytać unowocześnioną historię pięknej i bestii, a "Zmierzch" bo chciałam wiedzieć dlaczego film robi taką furrolę - i tak się nie dowiedziałam, choć lektura ciekawa, choć pomysły rąbnięte z innych książek) możecie mi powiedzieć czy warto w te książki zainwestować?

DagnaMara

Chodzi ci o to, czy warto zainwestować w The Mortal Instruments?;P Moim zdaniem- jak najbardziej!;D Książka jest ciekawa, dobrze napisana, z ciekawą fabułą i świetnie skonstruowanymi postaciami, chociaż przyznaję- im dalej w las, tym lepiej (wg.mnie Miasto Szkła jest chyba najlepsze), i co najważniejsze- ta książka wciąga!;P Polecam również 'Igrzyska Śmierci' Suzanne Collins, 'Mechanicznego Anioła' również Cassandry Clare, 'Ever' i 'Błękitną Godzinę' Alyson Noel i 'Upadłych','Udrękę' Lauren Kate ;)

Ava713

O "Igrzyskach Śmierci" słyszałam i nawet widziałam książkę w księgarni, ale na razie nie wiem kiedy kupię, choć jestem zainteresowana. Co do "Miasta Kości" to może się skuszę :-)

Mademoiselle

ja też strasznie chce żeby zagrał w mieście kości ale chyba już jest za stary :( ale pasowałby idealnie a książka moim zdaniem lepsza od zmierzchu:)

Mademoiselle

Mnie także wydaje się, że idealnie nada się na anielskiego Daniela.

eveline_v

Ja myślę, ze masz rację co do Edka, przecież w książce Edward był zupełnie inaczej opisany i Alex na pewno bardziej temu opisowi odpowiada. No, ale swoją drogą szkoda by go było do takiej Zmierzchowej roli...

mira_s

Zgadzam się, gdyby grał w "Zmierzchu" tym gniocie to nie miał by szans na bycie poważanym aktorem, przynajmniej w moich oczach.

DagnaMara

Alex Pettyfer gra jak drewno i wygląda na faceta bez charakteru, a Edward ze "Zmierzchu" jest przystojny i niebezpieczny. Robert Pattinson tak właśnie wygląda , poza tym jest inteligentny, Alex przypomina mi bardzo Zaca Efrona.

Euhenia_filmweb

yyyy...?
Zzze co?
Pattninson przystojny? Alex Zaca Efrona? Moze jeszcze powiesz ze Leto jest oblesny?
Pattinson najlepiej...w 1 czesci, ale nie mowie ze ladny. Alex i Zac? Wszystko okay? Glowa nie boli?
No a co do temetu: Alex nie pasuje na Edwarda. Wydaje mi sie zbyt... pozytywny? ;P
Nie no jak ogladnelam "Wild Child" to teraz mi sie tak wydaje ;P
Ale po prostu mi do tej roli nie pasuje...i nie chce w sumie, zeby stal sie jak pattinson dla fanek "ohh edwaaard!<3"
Przeslodzona mania zmierzchu. Do ksiazki nic w sumie nie mam bo calkiem fajna jak sie ja czyta. no i 1 czesc mozna uznac za udana
PS: Alex w "Upadli"? Byloby swietnie ;)

Euhenia_filmweb

Pattinson inteligentny? Żartujesz?

eveline_v

Hmmm... Słyszałam, że ma być kręcony film na pdst. książki Rachel Caine "Wampiry z Morganville", więc jeśli mówimy już o roli wampira, to sądzę, że nadawałby się na Michaela...

eveline_v

http://wassszka.blog.interia.pl/ to tak apropo's fajnych książek w klimacie, ostatnio trafiłam przypadkiem i ciekawie się zapowiada.
Dary Anioła polecam gorąco i z całego serca! inwestować!

eveline_v

Zgadzam się! Do Pattinsona nic nie mam, ale rzeczywiście Alex byłby równie dobry, jak nie lepszy. A no i jeden szkopuł, jeśli Alex miałby być Edwardem to Bellę też trzeba by było zmienić bo... (no koments)

eveline_v

oj kobiety kobiety nie rozumiem waszych ocen... Zawyzacie je dlatego, ze wam sie aktor podoba?
Przeciez on nie gral w zadnym wybitnym filmie, zeby pokazac co potrafi xD

Parnassus

ekhem, saga zmierzch to nie jest jakieś wybitne kino, raczej takie z myślą o rozwrzeszczanych nastolatkach, więc moim zdaniem Pettyfer wcale nie musi pokazywać w takim filmie kunsztu i klasy swojej gry aktorskiej :D musi po prostu ładnie wyglądać, a moim zdaniem nadawał by się bardziej na Edka, bo przynajmniej nie musieliby mu dorysowywać kaloryfera w paincie ;P

basiafergie

Dokładniee ;d
A co do Pettyfera ... nie on mi ogólnie na wampira nie pasuje ;p
Nie co to Ian ;d Ale tez nie polecałabym jego jako Edzia ;d

Parnassus

Fakt, nie jest zbyt dobrym aktorem i nawet byłabym skłonna dać mu 1/10. Ale... Widziałam go również w "Tormented". Film kiepski (jak, zresztą, niemal wszystkie, w których grał), ale spodobało mi się, jak zagrał wrednego, rozpieszczonego do bólu nastolatka. Może jest jeszcze szansa, że się rozwinie. 3/10.

eveline_v

nie ma opcji, zaden zmierzch! ten szajs nie jest dla niego :3

eveline_v

Proszę Was... jakby wystąpił w Zmierzchu to byłoby po nim. Widziałyście jego męskie oblicze w "In Time"? Niemalże go nie poznałam! Wydoroślał i stał się bardziej męski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones