Alex Pettyfer

Alexander Richard Pettyfer

7,7
7 274 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alex Pettyfer

Czytaliście ta ksiażke . ? Czy tylko mi sie wydaje ( sory jeszcze mojej kuzynce ) ze Alex idealnie pasowałby do roli Jack'a Force . XD . Jakby robili ekranizacje to on musiałby zagrać tą role . Moim zdaniem on pasuje idealnie , jak czytałam ksiażke to Jack'a sobie wyobrazałam prawie tak jak wyglada Alex XD .

Dame_Simbai

a no to spoko :D .
Chodzi o woje miedzy bogiem a lucyferem . Gdzie Lucyfer przegrał bitwe i upadł na ziemie razem z innymi swoimi sojusznikami mozna by to tak zwać , Bog zrobi ze są niesmiertelni znaczy po jakims czasie ih ciało umiera ale poźniej się odradzają i zaczynają im wracac wspomnienia w kazdym wcieleniu . 2 aniołów zeszło tylko z nieba nie z przymusu , Gabriela i Michał . I teraz cały wątek sie zaczyna w tym ze Gabriela zdradzają Michała z czerwonokrwistym ( człowiekiem ) zerwała ich więź . Za co Gabriela zapada w spiaczke , z tamtej zdrady rodzi sie Schuyler " nowa błekitnokrwista " . No i sie juz zaczynają problemy z miłością , bo kocha sie w niej jej przyjaciel Oliver , w poźniejszym czasie lepiej poznaje Jack'a Force który jest błekitnokrwistym . 15 lat jak ma schuyler zaczyna ten proces cały , szkolenia , wracają wspomnienia itp . :Dokazuje sie ze Oliver jest jej zaucznikiem ( czyli człowiekiem który pomaga błekitnokrwistym ) . Jack jest zakochany w schuyler ale jego bratnią dusza , wiezią , itp jest Mimi z którą jest od pokoleń . Ta sie czuje zazdrosna robi wszytsko zeby Jack nie sptykał sie z schuyler . Tamci sie potajemnie spotykają , w poźniejszym czasie Schuyler ratuje Mimi , która zostaje oskarzona o to ze jest srebrnokrwistą ( wróc błekitnokrwistego ) . Sky jako córa Gabrieli , jest dobra i moze zerknąć do wspomnień Mimi czy jest srebrnokrwistą . Co sie okazuje Bliss jest siostrą Schuyler . Jedna jest zła druga dobra . Bliss jest tą zła , niesie zgube bdajze tak to było . Mimi zakochuje sie w Kingsley'u ( nw jak to sie pisze :D ) Bohaterowie mierzą sie z Lewiatanem , i Chrles ( michał ) zostaje uwieziony w labiyncie i dlatego tez budzi sie Gabriela ze snu zeby go ratować .w 5 czesci młodzi przezywają namietne noce ze swoimmi ukochanymi , :D Jack wraca do mimi zeby zmierzyć się z nią , ;d za złamanie wiezi . a Sky jedzie do aleksandri zeby znaleść wrota . ( dziadek ją prosił przed smiercią ) . Pewnie ci namieszałam tu troche i jest moze niezrozumiale napisane , :D wiec sorryy , na Humanie nie jestem wybacz xD .ksiażka naprawdę z a j e b i s t a ! . wciąga odrazu . Ja 4 ksiazki przeczytałam w 4 dni , tak mnie wciagło :D . Jak nie skapujesz nic z tego to polecam najwyzej opis ksiazki :D . mniej szczegółowe jest , ale tez dobrze :D .

rudda_blekitnokrwista

http://www.vampircity.fora.pl/blekitnokrwisci,3/o-ksiazkach,5.html jbc :D

rudda_blekitnokrwista

Żeby to zrozumieć, musiałabym tą Sagę przeczytać ^^

Dame_Simbai

no najlepsze wyjscie :D .

rudda_blekitnokrwista

Czytałam, czytałam to co napisałaś... ale fakt... w pewnym momencie się zgubiłam... ale w końcu streścić kilka tomów w paru zdaniach... ciężka sprawa :D

Dame_Simbai

no dokładnie , ciezko strescić pare tomów w krótkiej wypowiedzi :D

rudda_blekitnokrwista

Już myślę, skąd by je wziąć :D

Dame_Simbai

z chomikuj jeśli lubisz na kompie czytać :D

rudda_blekitnokrwista

Oo... Masz chomika :>

Dame_Simbai

mam ; D ale ja tam mało daje , ja to prędzej ściągam : D jak mi sie nudi to coś dam xD musze powrzucać własnie jakieś pierdoły bo se przypomniałam :D .

Dame_Simbai

Rudda troche dziwnie to opisała , spróbowałabym lepiej .
Podczas wojny w niebie boga i lucyfera cześć aniołow staneła po stronie lucyfera , kiedy ten przegrał , bóg wypędził go wraz z sojusznikami skazując na życie na ziemi . Jedyne co im pozostawł , to błękitna krew w której zawarte są wszystkie wspomnienia i część anielskich mocy . Gabiela (archanioł) podążyła za nimi z własnej woli by towarzyszyć bliźnim w procesie kary , a Michał (też archanioł) polecial za nią bo są połączenia więzią . bóg skazał wypędzonych (nazwanych później wampirami) na życie w reinkarnacji - co jakiś czas poprzez posiadaną krew jakiegoś anioła związek wampirów powoływał do życia któregoś z nich na długość ludzkiego życia co sie nazywa cykl . Jednocześnie może żyć ich tylko 400 . Dwie ważne rzeczy to fakt , że wamipry nie mogą tworzyć życia - mogą tylko "rodzić" inne (powołanie do życia) , druga to to , że jeszcze w niebie niektóre były połączone "nieśmiertelną więzią" i to są wampirze bliźnięta (coś jak małżeństwo) . Tylko odnowienie więzi w każdym cyklu może im dać pełnię sił . Kara wszystkich aniołow polegała tez na tym , żeby żyjąc w ukryciu wspierać ludzkość w dążeniu do piękna i doskonałości w zamian za oferowana przez nich krew dająca naped cos jak benzyna bez ktorej auto nie pojedzie (dobrowolne , ofiarodawcy nazywają sie familianci i muszą zachować w tajemnicy prawde o wampirach) . Już w starożytności lucyfer zbuntował sie wraz z grupą wspolnikow m.in. lewiatanem nie mogac pogodzic sie z porażka , i zaczeli robić niefajne rzeczy ale Michał archanioł pokonał ich wraz z innymi w bitwie .
Gabriela i michał nadal podlegali więzi . W którymś cyklu (życiu) gabriela zerwała wieź i i wzieła ślub ze śmiertelnikiem swoim familiantem "tworząc" Shuyler , główną bohaterkę . Kiedy ma 15 lat , odkrywa swoje pochodzenie i zbliża sie do Jacka (wampira) . Jednocześnie obok niej kręci sie Oliver (jej zausznik).
Zausznik to przydzielony do poszczególnego anioła człowiek , który od małego jest przygotowywany żeby mu pomagać podczas życia , tak żeby kiedy ten zacznie poznawać prawde o sobie i wracają wspomnienia (zawsze koło 15 roku) być gotowym . Zausznicy to jedyni ludzie oprócz familiantów (dawców krwi) znają prawde o upadłych aniołach.
W momencie kiedy zaczynają sie kłopoty miłosne shuyler , okazuje sie że lucyfer i jego kumple wcale nie są tacy skończeni.

Enterraz

ufff ale sie napracowałam XD w każdym razie książka warta polecenia chociaz 1 cz nie jest najlepsza , 2 juz zajebista . Wnosi wiele do postaci wampira , jest inna niż jakiekolwiek dziło o wampirach i 10x lepsze od zmierzchu (ktory mi sie badz co badz podobał)

Enterraz

to nie jest 6 tomów , ale potrzebna podstawa

rudda_blekitnokrwista

ja tam to i to przeczytałam, ale zmierzch a Blekitnokrwisci to tak jakby porównać opere mydlaną któa miała swój jakiś urok, a film z elementami romasu , filmu akcji, itp itd.Blękitnokriwści to przede wszystkim lepiej dopracowana ksiażka i mam tu na mysli bohaterów i toczące sie życie, świat nastolatków, ludzi dorosłych, relacje panujące miedzy ludźmi. ;p

julka_1992_

dokładnie sie tu zgodze ; d .

rudda_blekitnokrwista

No dosłownie. Tylko przeczytałam opis Jacka i wyobrażam sobie Alexa. W sumie jeszcze zanim go poznałam( znaczy,jak pierwszy raz go widziałam w Wild Child ),to dosłownie identycznie sobie wyobrażałam Jacka. I jeszcze Jace'a z Darów Anioła. Dosłownie taki Alex.

Cichoszakotek

hehehe no to widze mamy podobny tok myślenia :D

rudda_blekitnokrwista

Dosłownie.; ) Wgl nie wyobrażam sobie Jace'a jako jamie'go, Oh,okropność. xd

rudda_blekitnokrwista

Witam:) Książka jest bardzo ciekawa i rzuca inne światło na postać wampirów:) Czytałam ją szczerze z ogromnym zainteresowaniem i nie mogłam się oderwać:P Bardzo bym chiała, żeby wyreżyserowali film ale serial też nie byłby złym pomysłem:) A co do Alex'a - nie znam tego aktora ale muszę przyznać, że pasuje idealnie:) Pozdrawiam:)

rudda_blekitnokrwista

byłabym cholernie zadowolona, gdyby Alex zagrał Jacka. I mimo, że serię czytałam dość dawno to moje wyobrażenia o bohaterach się nie zmieniły - Astrid Berger-Frisbey jako Sky i Freya Mavor w roli Mimi. c:

fereal

Ohhh.. 3 dni temu zaczęłam czytać Błękitnokrwistych i się zakochałam w tej książce, nie mg się oderwać, już jestem na 4 części ;)

Co do ekranizacji wole zdecydowanie, żeby nagrali film, gdyż w serialach zawsze jest dużo niezgodności pomiędzy książką a tym co przedstawiają, a to tak bardzo wkurza, jak np Pamiętniki Wampirów, ale to nie ważne ;) nawiązując do postaci zgadzam się zdecydowanie aby zagrali, Jack'a - Alex, Sky - Kierstin, Mimi - Freya, Kingsley - Felton

BeCiiuCha

aa no i jeszcze Bliss - Rossum

BeCiiuCha

Hejka, zastanawiałam się nad tym kto pasowałby do roli Dylana i wydaje mi się ,że George Finn byłby idealny <3

rudda_blekitnokrwista

tak! tak! tak! on musi zagrać tą role!!!! koniecznie!!! jeśli Jacka zagra ktoś inny to nie mam zamiaru na to patrzeć!

rudda_blekitnokrwista

Nie jesteś jedyna ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones