Alex Pettyfer

Alexander Richard Pettyfer

7,7
7 302 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Alex Pettyfer

Nie no, powiem wam szczerze. Przez cały czas, jak czytałam tą książkę w głowie miałam idealnego Alexa w krótkich włoskach. ;)
Wchodzę na youtube i patrzę: o kurde, nie tylko ja mam takie wyobrażenie. ;p
Ale nie, tak szczerze, gdyby Miasto Kości zostało zekranizowane, sądzę, że numerem jeden jest Alex. Nie żebym była zwolenniczką ekranizacji książek, bo w teorii ma być super, a w praktyce wszystko jest zupełnie inaczej.
Musiałam to napisać, naprawdę. :P

No więc... Kto sądzi, że Alex jest nieziemsko podobny do Jace'a z Miasta Kości? :))))

miss_treadle

Zgadzam się z tobą w 100% i nie tylko ja ;P... Nie trzeba się wysilać, żeby zobaczyć podobieństwo. Ale na razie nic nie zanosi na to, że będą ekranizacje. Z jednej strony było by fajnie zobaczyć przygody Clary na ekranie, ale ludzie zaczęli by gadać tak jak np. o Zmierzchu a to mnie wkurza (bo książki na oczy nigdy nie widział, a jak pojawia sie film to nagle rzesze fanów i antyfanów)/....pzdr

Gosia43

Ale ludzie już coś tam tworzą ;]

http://www.youtube.com/watch?v=8QGTMIp9ykg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=N8WcRsajHfY&feature=related

;]

Pozdr.

kari219

No cóż, zgodzę się. Dla mnie, to idealny Jace.

miss_treadle

Podobny? Nie wiem czy można tu mówić o podobieństwie, skoro Wayland jest postacią fikcyjną i każdy wyobraża go sobie inaczej.
Jednak przyznam, że byłoby miło gdyby to Alex zagrał Jace'a w ekranizacji powieści.

martu23

Biorąc pod uwagę polską okładkę... Nieźle się zdziwiłam, kiedy wpisując w google hasło 'Jace' wyskoczyło mi zdjęcie łudząco podobnego Alexa. Moim zdaniem byłby idealny w tej roli, przynajmniej biorąc pod uwagę jego wygląd ^^

http://zapodaj.net/b28ce3422741.jpg.html

miss_treadle

Czytając książkę cały czas miałam przed oczyma jego obraz ze "Stormbreaker". Wszystko w nim wręcz krzyczy, że z wyglądu jest idealnym Waylandem. Postura, arogancki ton głosu, sarkastyczny powalający uśmiech, fryzura. Dużo by wymieniać. Jeśli chodzi o ekranizaję to niestety powstanie. Na filmwebie pojawiła się nawet informacja: http://www.filmweb.pl/Trylogia+fantasy+%22Dary+anio%C5%82a%22+zostanie+zekranizo wana,News,id=55650 . Nie wiem, czy mam się z tego powodu cieszyć czy płakać. Najbardziej obawiam się komercji i tego jak może ona zniszczyć powieść.

paulusia12555

Jestem świeżo po przeczytaniu książki, ale również jestem zdania że on mógłby go zagrać i również widziałam go w filmie "Stormbreaker".

wampirka_filmweb

I również zastanawiałam się kto mógłby zagrać Clary. I przyszła mi na myśl Kay Panabaker, uważam że jest bardzo podobna do opisywanej Clarissy. Zapamiętałam jej wyglad z filmu skok mpo marzenia.

http://www.filmweb.pl/o214599/Kay+Panabaker

A wy jak myślicie, nadaje się???

wampirka_filmweb

Ewentualnie jak na Clary mogłaby jeszcze ujśc Olivia Hallinan:

http://www.zigzap.pl/imglib/filmy/1111683939_003.jpg

miss_treadle

No faktycznie Alex byłby idealnym Jace'em :-) .. w tej roli jakoś nie mogę sobie wyobrazić kogoś innego

ikej007

Ja też go miałam przed oczami;) Byłby idealny;) Zresztą fani już tworzą filmiki w sieci;)

gryzeldunia

byłam dziś na blogu Cassandry .. strasznie jej sie podoba nasza polska okladka "Miasta kości" oraz tez uwaza , ze Jace wyglada jak Alex :D

miss_treadle

Nie, jak dla mnie jest stanowczo za brzydki na Aleca. Może gdyby nie ten pieprzyk to jeszcze by uszło... W każdym razie - no przepraszam, ze to powiem - przy Jace na polskiej okładce Alex może się schować. Może i czasem jest podobny, jednak w moim wyobrażeniu bohater jest jest uroczy i niezwykle przystojny. A szczerze mówić, gdybym szła na ulicy obok Alexa Pettyfera nie zwróciłabym na niego szczególnej uwagi.
Haha, nie wiem dlaczego bardziej pasowałby mi na Aleca :D.

Karus

Żesz, Jace miało być, sorki ^^'.
O już wiem, pasowałby mi Ed Speleers z włosami Alexa Pettyfera xD.

miss_treadle

też sądze że on ewidentnie nadał by się do tej roli.
a po za tym mam nadzieje że ksiazka zostanie zekranizowana, i on dosanie tą rolę. Nadaje sie w sam raz. ;)

Angel_

Tak, tak i jeszcze raz jestem na tak!!!! Kiedy zaczelam czytac ksiazke od samego poczatku tak go sobie wyobrazalam...;) Mam nadzieje ze zrobia film na podstawie ksiazek, mysle ze saga Cassandry Clare moze byc powazna konkurencja dla Zmierzchu...;)

miss_treadle

ja gdy tylko zobaczyłam okładkę książki , od razu mi się koleś na niej
skojarzył z Pettyferem xD mają zrobić ekranizację i już od dawna się tym
mówi , fajnie , ale wg mnie będzie to samo co ze Zmierzchem. przed premierą
filmu mało osób wiedziało o tej książce, nawet na premierze [ przynajmniej
w Łodzi ] było mało osób, a później to co druga osoba na ulicy miała na
sobie przylepkę : Fan Zmierzchu nr 1. i każdy kto obejrzał film, nie
czytają książki uważał się za znawcę i eksperta. mam nadzieję, że tak nie
będzie.
* a teraz pytanie z innej beczki do fanów "trylogii" (trylogii?) [ Miasta
kości, popiołów, szkła ] : podobno ma wyjść 4 cześć : City of Fallen
Angels.
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Mortal_Instruments_(series)
czy ktoś wie coś dokładniej na ten temat ?
pozdrawiam. x D

stupidrose

Ja wiem tylko, to co pisało na livejournalu Cassandry (czyli nic). A mianowicie, że premiera prawdopodobnie będzie miała miejsce w marcu 2011 oraz, że książka będzie z perspektywy Simona. Denerwuje mnie to trochę, bo niby cała seria jest z niczyjej perspektywy (tj, trzecia osoba) i ona sama mówiła, że na pewno nie zrobi książki 'oczami' Jace'a, a tu proszę. Plus fakt, że zajeżdża Zmierzchem.. Przed Świtem też jest w końcu z perspektywy Jacoba (częściowo, ale jest!). Sama nie wiem, co o tym myśleć.

martu23

Myślę, że napewno będzie pisana narracją trzecioosobową, ale i również skupi się więcej na opisywaniu uczuć Simona. (Pierwsza trylogia była z perspektywy Clary). I nie uważam, żeby zajeżdżało Zmierzchem. Poza tym SMeyer nie jest przecież pierwszą autorką, która zdecydowała się na taki krok.

paulusia12555

Hm, w 'Mieście Kości' była jakaś część z perspektywy Jace'a. No i ogółem, całość nie obrazuje tylko uczuć Clary, ale także Valentine'a itd.

martu23

Co do aktora ;p myślę, że Alex mógłby być, od razu o nim pomyślałam.
Ale mam też inny typ, za którym jestem bardziej: Sterling Knight w wersji ze Słonecznej Sonny. Od razu zaznaczam, że nie jestem dzieckiem Disney'a, ale kiedyś go zauważyłam i przez kilka odcinków mu się przyjrzałam.

Chociaż, myślę, że póki co ekranizowanie, tej świetnej (znacznie lepszej od Zmierzchu) książki, nie jest dobrym pomysłem. Raz, że boję się, żeby jej nie zepsuli, dwa porównywaliby to do Zmierzchu i nazywali podróbą, trzy zaraz głupie nastolaty zrobiłyby by z tego chłam, nawet nie czytając oryginału.

trola50

Małe edit:
teraz już naprawdę nie wiem, który jest lepszy.
Obaj (jak dla mnie) byliby świetni, więc jeśli zekranizują tą książkę, to któryś z nich musi być Jace'em.

trola50

Kolejny edit :)
Doszłam do wniosku, że gdyby Alex wyglądał tak jak w Stormbreaker, to nie było by lepszego aktora, który mógłby grać Jace'a od niego. Ale Alex przeszedł w ciągu kilku lat intensywne dojrzewanie:
a) wygląda, no cóż, za męsko (ogólnie to dobrze, nie?) i za staro niestety
b) nie jest już taki ładny, a Jace to musi być po prostu ktoś przystojny

Jeśli zrobią ekranizację i aktor grający Jace'a mnie rozczaruje (a na 90 %) tak będzie, to trudno. Zawsze zostanie książka i cudowny świat wyobraźni ;p

trola50

Jace nie był aż taki młody. Ile on miał lat? Osiemnaście? (wybaczcie, ale pamięć mnie już czasem zawodzi ;)

Moim zdaniem idealnie się nadaje się na Jace'a. I bardzo dobrze, że nie jest już tak dziecinny.
Przynajmniej moim zdaniem.
Pozdrawiam.

Gosia43

Siedemnaście, no i w końcu nie był dzieckiem, tylko wojownikiem.

martu23

idealny, jak z okładki i mojej głowy, ale lepiej żeby jednak filmu nie było

julia1826

Była bym ciekawa ekranizacji, ale też nie jestem jej zwolenniczką. Aktorów by pewnie dobrali fatalnych (bo wątpię, żeby wzięli Alexa) i w ogóle przekonałam się nie raz, że wyobraźnia podczas czytania nie zawodzi, zaś filmy bardzo często.
I jeszcze zaczęto by np. gadać tak jak o Zmierzchu a to by była paranoja.
Pozdrawiam

Gosia43

O Zmierzchu gadają i gadają a i tak go wszyscy oglądają i czytają. Ja nie
mam nic przeciwko nawet bardzo, bardzo go lubię (książkę przeczytałam zanim
obejrzałam film). Alexa by na pewno nie wzięli. Wzięli by aktora który
przyciągnie widzów, jakiegoś znanego (np. Pattinsona, który tu wogóle nie
pasuje) bo książka nie jest znowu taka znana, chociaż po wręczeniu jej
koleżanką z klasy wszystkie były zachwycone... ale ciężko było je zmusić
(cytuję: "dziwny tytuł", "głupie streszczenie"...).

Co do wyboru obsady nigdy nie wybierze się tak żeby wszyscy byli
zadowoleni. Chociaż mam nadzieję że nie będzie filmu, bo wtedy książka
będzie znana dużo więcej osobom, wszyscy będą o tym gadać... to już nie
jest to, wole się czuć jakby ta książka była "tylko dla mnie", a nie dla
całej populacji nastolatek.

julia1826

książka jest świetna , i tak tak większosc z was, nie wyobrażam sobie w tej roli kogoś innego niż alex ;)

martu23

Chyba coś sobie źle przetłumaczyłaś. To niema być z perspektywy Simona tylko akcja ma się toczyć bardziej wokół niego.

miss_treadle

Oczywiście, że to idealny Jace!
Pamiętam, jak pierwszy raz wpisałam w Google Grafika Jace Wayland i wyskoczyło mi zdjęcie Pettyfera. Od tego czasu nie wyobrażam sobie nikogo innego w tej roli. A na punkcie sagi to mam straszną manię. Nawet znalazłam forum, na które od razu się zarejestrowałam (dla ciekawych, podaję linka - www.shadowhunters.fora.pl - są tam bardzo fajni, ciekawi i mili ludzie. No i oczywiście wszyscy kochamy sagę!)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów "Mortal Instruments"!

Marta1447

Ja przed czytaniem książki oglądałam Wild child i Alex rider misja strombreaker i poszłam do sklepu , patrze na okładke i ; O kurcze ! przecież to alex :D

Violettelle

a ja wam powiem że ekranizacja będzie tylko jeszcze nie widomo czy trzy książki bedą jednym filmem czy będą trzy oddzielne... wyczytałam to na stonce cassandry :)

effi_2

Ja w ogóle nie zwróciłam uwagi na okładkę, tylko wyobraziłam sobie Jace'a z opisów- i wyszedł mi Alex. Dopiero później spojrzałam na okładkę i śmiałam się z samej siebie. Wykapany Alex.

A co do postu powyżej- ciekawa jestem tego filmu (jeśli takowy powstanie) ale również się tego boję. Reżyser może mieć kompletnie inną wizję, a ja sobie każdą scenę wyobrażam z dokładnością do najmniejszych detali.

Pozdrawiam ;)

Gosia43

PS. Wiedzieliście, że Alex wydał płytę? A jeśli nie całą płytę to kilka nagrań? Ja słyszałam tylko trzy. Daje link do jednego:

http://usiasta.wrzuta.pl/audio/3AqlR8eYXut/alex_pettyfer_-_you_stole_my_heart

Moim zdaniem ma świetny głos.

miss_treadle

W 100 % się zgadzam że jest identyczny !

I taki przystojny </33

Czytałam 1 i 2 część i są super !
Nie mogę się doczekać ekranizacji .
A czy ktoś tutaj wie kiedy będzie premiera Miasta Kości ?

akasia10

Nie mam pojęcia. Myślę, że to trochę potrwa :P

PS. Zapraszam na moją stronę na you tube(co prawda nie związaną z alexem, ale co tam :P): http://www.youtube.com/user/frytka43

Gosia43

Ok
Zaraz wejdę

;]

Nie mogę doczekać się Miasta szkła
i filmu

</33

akasia10

ej, Gosia43 możesz dać linki do jego pozostałych piosenek...
proszę....

julia1826

na jego profilu na my space ma chyba cztery nagrania:

http://www.myspace.com/alexpettyfermusic

pzdr ;D

Gosia43

dzięki...

julia1826

Zgadzam się z wami ;P Jak go zobaczyłam na zdjęciach(akurat nie tym co ma na filmwebie) to od razu pomyślałam o bohaterze Miasta Kości ;P Wygląda tak samo jak Jace prawie ;)

nata_siepraw

Weszłam ostatnio na blog autorki książki, i była tam właśnie notatka, że ukazało się polskie wydanie jej książki. Wszyscy właśnie pisali, że chyba specjalnie przerysowali Pettyfera, aby przyciągnąć ludzi :P... zazdrościli nam tej okładki xD

Gosia43

Zazdrościli? Bo ja myślałam, że bardziej nas wyśmiali.

martu23

okładki zazdrościli. Wyśmiali raczej zwiastun pierwszej części książki :P

Gosia43

zobaczcie w empiku już jest przedsprzedaż "miasta szkła"
http://www.empik.com/miasto-szkla-ksiazka,prod54370173,p

nie mogę się doczekać 24.3

julia1826

ale wg mnie okładka okropna i wogóle nie pasuje do poprzednich...

julia1826

właściwie to kto ma być na tej okładce... no bo na pierwszej Jace,a na drugiej i trzeciej ??

Gosia43

Mnie bardziej podobają się te oryginalne.

akasia10

O premierze jeszcze nic nie wiadomo...ale już obsadzili rolę Clary - zagra ją Lily Collins.

źródło - imdb.com

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones